Перші київські трамваї вийдуть на маршрути до Дня міста

11:33, 02 квітня 2012
Київ
0 0

Готують 10 вагонів

Київ. 2 квітня. УНІАН. Перші десять київських трамваїв вийдуть на маршрути до Дня міста.

Як повідомляє прес-служби Київської міської державної адміністрації, про це повідомив голова КМДА Олександр Попов.

«До дня міста на лінії вийдуть перші київські трамваї. А вже до кінця року їх буде кілька десятків. Важливо, що у нас є джерело фінансування цієї програми, на її реалізацію працюють столичні підприємства. А тому ми дуже зацікавлені, щоб цей проект мав продовження не лише наступного року, але й отримав більш широкий розвиток. Адже таким чином ми водночас вирішуємо дві проблеми – покращуємо якість перевезень і створюємо нові робочі місця», – сказав О.Попов.

Як зазначається в повідомленні, при виготовленні київського трамваю застосований принцип оптимального співвідношення ціни та якості комплектуючих. Наразі триває налагодження серійного виробництва перших столичних вагонів. Вже повністю виготовлено 2 трамваї. До липня буде виготовлено ще 4.

Разом з тим, столичний трамвайний парк поповниться новим рухомим складом вже до Великодня. Цього місяця на лінію швидкісного трамваю вийдуть одразу 9 одиниць електротранспорту: - 2 трамвайні вагони типу К-1, з’єднані в потяг виробництва «Татра Юг»; 3 трисекційні трамвайні потяги типу К-1М8 виробництва «Татра Юг»; 2 трисекційні трамвайні потяги типу К3R-N виробництва «КЗЕТ»; 2 трамвайні вагони з частково низьким рівнем підлоги типу Т-3UA-3, виготовлені на виробничих площах КП «Київпастранс».

В КМДА інформують, що Програмою соціально-економічного розвитку на 2012 р. для КП «Київпастранс» передбачено з державного бюджету 10 млн. грн., і стільки ж з міського бюджету для закупівлі 4-х одинарних трамваїв з частково низьким рівнем підлоги. Планується також придбати і найсучасніші трисекційні трамвайні потяги довжиною понад 25 м, з долею низької підлоги понад 80% та одинарні трамвайні вагоні з частково низьким рівнем підлоги довжиною понад 15 м.

Опрацьовується питання придбання ще 19 трамвайних вагонів з частково низьким рівнем підлоги, у тому числі й для нової трамвайної лінії на житловому масиві Троєщина (від вул. Милославської до пересадочного вузла на міську кільцеву електричку) за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter