Хворі на фенілкетонурію кияни забезпечуються лікувальним харчуванням належної якості – КМДА

16:01, 21 вересня 2016
Київ
592 0

Столична влада запевняє, що хворі на фенілкетонурію кияни забезпечуються лікувальним харчуванням належної якості. 

Заступник голови КМДА Микола Поворозник / Фото kievcity.gov.ua

Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, у Києві на диспансерному обліку з діагнозом  фенілкетонурія перебуває 121 хворий, в тому числі 93 дитини віком до 18 років. Наразі амінокислотні суміші, що хворі отримують абсолютно безкоштовно, є в наявності, і їх гарантовано вистачить до кінця року.

Читайте такожМедичні установи Києва отримали 100 нових автомобілів

Як зазначив Микола Поворозник, оскільки фенілкетонурія – генетичне спадкове захворювання, обумовлене порушенням метаболізму фенілаланіну, основний підхід до його лікування – це перш за все дотримання дієти з низьким вмістом білків та вживання спеціального лікувального харчування. 

«Правильно розрахована дієта та дисципліна у її дотриманні, за даними фахівців, обумовлюють можливість уникнення розвитку патологічних процесів в організмі хворих на фенілкетонурію» – розповів Микола Поворозник.

Читайте такожСтоличні пологові будинки забезпечені препаратами сурфактанту на 100% – замголови КМДА

Також він повідомив, що наразі вже відбулась процедура закупівлі лікувального харчування. Переможця визначено згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель». 

«Лікувальне харчування закуплено за результатами тендера. Придбана амінокислотна суміш на 100% відповідає міжнародним стандартам. Тож хворі на фенілкетонурію кияни обов’язково отримуватимуть продукт європейської якості», – запевнив Микола Поворозник.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter