Вівторок,
25 липня 2017
Наші спільноти

КВУ: районні ради у містах - це пережиток радянської системи

Функцію райрад у містах на себе можуть взяти органи самоорганізації населення, вважають у КВУ.

кошель киу / cvu.org.ua
Олексій Кошель про райради у містах / cvu.org.ua

Районні ради у містах – це атавізм радянської системи і вибори до них непотрібні. Таку думку висловив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

Захарченко заговорив про "вибори" на Донбасі за "законами ДНР" й без участі українських партій

"У Києві потрібно розвивати органи самоорганізації населення, а не плодити нові ради" - так прокоментував генеральний директор КВУ Олексій Кошель майбутні вибори до районних рад Києва.

На його думку, "районні у місті ради – це атавізм радянської адміністративної системи, коли повсюдно намагалися створювати місцеві ради. А, до прикладу, у столиці окремі функції районних у місті рад цілком можуть взяти на себе органи самоорганізації населення".

За словами Кошеля, про це свідчить і те, що у Конституції України районні у місті ради згадуються лише у Перехідних положеннях: "тобто автори Конституції передбачали, що ці ради діятимуть протягом перехідного періоду, однак згодом зникнуть".

Він зазначив, що необхідність районних рад у місті є сумнівною з огляду на скорочення кількості міст, де такі ради існують: "Крім цього, адміністративні межі районів у Києві утворені доволі штучно, тому не зрозуміло, кого саме ці ради будуть представляти. Адже існує лише одна територіальна громада Києва, яку представляє Київська міська рада".

Крім цього, на думку голови КВУ, районні ради у місті призводять до збільшення числа депутатів місцевих рад, що повністю суперечить як очікуванням виборців, так і передбаченим Коаліційною угодою зобов’язанням. 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку