Зсувний схил на Червонозоряному проспекті у Києві укріплять новою підпірною стіною

16:42, 15 грудня 2015
Київ
551 0

Зсувний схил на Червонозоряному проспекті, 14 у Києві укріплять за допомогою спорудження нової підпірної стіни.

УНИАН

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Київської міської державної адміністрації з посиланням на результати чергового засідання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації на Червонозоряному проспекті, 14.

Після укріплення схилу планується відновлення прибудинкової території.

«На основі результатів інженерно-геологічних досліджень та обстежень ухвалено рішення про будівництво нової підпірної стіни. Наразі розпочато роботи з проектування майбутньої конструкції та визначення обсягів фінансування, необхідних для будівельних робіт», - інформують в КМДА.

Читайте такожБудинок в районі зсуву на Червонозоряному стоїть стійко і не представляє загрози жителям - Кличко

Наразі на схилі проводяться першочергові роботи. Так, з боку обвалу стіни накладено водобар’єрну плівку для уникнення потрапляння води в ґрунт. На місці зсуву встановлено бетонні блоки для фіксації ґрунту та унеможливлення подальшого зсуву. Навколо місця обвалу встановили водовідводи – спеціальні насипи, що перешкоджають потраплянню води на місце обвалу та спрямовують потік води в обхід. Такі заходи, на думку фахівців, дадуть можливість стабілізувати територію схилу поки триватимуть подальші проектувальні роботи.

Контроль за виконанням робіт здійснює КП «Київбудреконструкція» спільно з фахівцями Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» та комунальним підприємством «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» (КП «СУППР»).

«На території постійно перебувають чергові – представники районного та міського управління з питань надзвичайних ситуацій. Триває цілодобове електронне спостереження, яке здатне зафіксувати зміни конструктивних елементів будинку». – запевнили в КМДА.

За її даними, за результатами моніторингу ситуація залишається стабільною, руйнувань чи зсувів будинку не зафіксовано.

Всі матеріали та результати обстежень міська влада передала до правоохоронних органів. Наразі триває слідство у цій справі.

Як повідомляв УНІАН, у Києві в ніч на 1 грудня стався зсув ґрунту біля 9-поверхового житлового будинку (проспект Червонозоряний, 14). Постраждалих немає, але під завалами опинилися гаражі біля будинку. Жителів 38 квартир багатоповерхівки (83 особи) тимчасово відселено.

7 грудня на сайті Національної академії наук України було оприлюднено висновки фахівців. У документі вчені стверджували, що зсув на Червонозоряному проспекті, 14 триває, й тріщини в стінах будинку розширюються й далі.

Ввечері того ж дня на засіданні оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації було прийнято рішення задовольнити прохання жителів про повернення їх до своїх квартир.

У КМДА повідомили, що експертами «Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій» та комунальним підприємством «СУППР» проведено ретельні дослідження території, здійснено гідропошукові роботи, обстежено будинкові й підземні комунікації.

Також зазначалося, що експертна група розробляє проект заходів, за допомогою яких буде укріплено схил по всьому периметру будинку. Передбачалося, що роботи триватимуть щонайменше два тижні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter