ЗМІ: Київське метро купує підшипники в російського офшору з переплатою в чотири рази

11:14, 07 травня 2015
1220 0

КП «Київський Метрополітен» 28 квітня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «ЄПК Україна» на постачання підшипників на суму 5,69 млн грн. 

Київський метрополітен провів підозрілий тендер / wikimedia.org

Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пишуть Наші Гроші.

Замовлено 2 690 шт. різних підшипників, 12 видів.

Компанія «ЄПК Україна» заснована наприкінці 2013 р. в Запоріжжі. Офіційним власником є віргінський оффшор «Дірфілд Юніверсал ІНК». Директором є Володимир Собакар, який також очолює фірму з аналогічною назвою Іноземне підприємство «Торговий дім ЄПК-Запоріжжя». Вона приписана за однією адресою й з має той самий телефон, що і переможець тендеру, і належить однойменному московському торговому дому, який входить у російську групу компаній «ЕПК» («Европейская подшипниковая корпорация»).

Читайте такожЛатиш, який продав Україні «вишку Бойка», отримав орден від Путіна і відкрив казино в ЛондоніТендерні ціни на деякі види замовленої продукції суттєво відрізняються від цін, які можна знайти на сайтах у російських постачальників. Наприклад підшипник 30-32315 ЛМ метрополітен купує за 1 656 грн., тоді як у Росії його продають за 1 180 руб, тобто 483 грн. – у чотири рази дешевше. Також підшипник 30-32613 М законтрактували по 1 258 грн./шт., у Росії він коштує 982 руб., тобто 402 грн. – у три рази дешевше.

На участь у тендері подавалося ще дві компанії: запорізьке ТОВ «Промсервісгруп» Ірини Романенко (6,03 млн грн.) і київське ТОВ «Альтіма-Груп» Дар’ї Александрової (3,22 млн грн.). Єдиним критерієм оцінювання пропозицій була ціна, однак удвічі дешевша пропозиція «Альтіми» акцептована не була. Протоколу відхилення цієї компанії на «ВДЗ» також нема.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter