У столичному парку "Нивки" влаштують кримськотатарське свято Хидирлез

12:00, 05 травня 2015
Київ
889 0

Національне кримськотатарське свято Хидирлез знаменується як свято землеробства. 

Фото УНІАН

У неділю, 10 травня, о 12.00 у столичному парку «Нивки» відбудеться одне з основних і найбільш улюблених свят кримських татар, свято весни, землеробства і родючості – Хидирлез.

Як повідомили прес-службі Київської міської державної адміністрації, у рамках заходу відбудуться виставки етнічних сувенірів і предметів народної творчості, святковий концерт за участю танцювальних і вокальних колективів, проводитимуться танцювальні майстер-класи та національні ігри. 

Серед пізнавальних розваг – традиційні майстер-класи студії кримськотатарської кераміки «Ель Чебер», зокрема відомого майстра-кераміста Рустема Скибіна. 

Читайте такожЧубаров: "Влада" Криму використовує свято Хидирлез для розділення кримських татар

Свято Хидирлез – це національне кримськотатарське свято. Воно знаменується як свято землеробства. На початку прибирають у будинку і спеціально до події готують найсмачніші національні страви, наприклад, кобіту, калакай, сари-бурма. Одна з невід’ємних традицій свята Хидирлез – перекочування калакаїв (спечених заздалегідь хлібців). Наприкінці свята танцюють танець хоран.

Організаторами заходу виступили громадська організація «Кримськотатарський молодіжний центр» за сприяння відділу національностей Департаменту культури КМДА та інші.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter